کفش های کوچک برای پاهای کوچولو


کفش های کوچک برای پاهای کوچولو - تصویر 1

وقتی کوچولوها با کفش های ظریف و کوچک شان توی زمین بازی این طرف و آن طرف می دوند و راه می روند، کسی چندان دقتی به جنس و نوع کفش هایشان ندارد؛ گاهی این کفش ها با هر قدمی که کودک برمی دارد، بوق یا حتی آهنگ می زند و گاهی هم چراغ هایی از پشت کفش روشن می شود تا کودک را تشویق کند راه برود و بدود، اما بعضی از پدر و مادرها حتی چند ماه قبل از آن که کودک بتواند راه برود، کفشی برای او می خرند و پایش می کنند که البته بیشتر جنبه تزئینی دارد.

 


اغلب بچه ها تا وقتی که راه نمی روند، به کفش نیازی ندارند؛ به این معنا که آنها قبل از خریدن و پوشیدن کفش باید خوب راه رفتن را یاد بگیرند. حتی پس از آن هم، کفش فقط برای محافظت پاها در مقابل اشیاء و سطوح نامناسب و آلوده مانند زمین های خاکی، پارک، خیابان، فروشگاه ها و... باید استفاده شود. جالب است بدانید متخصصان می گویند پابرهنه بودن، بهترین حالت برای کودک است؛ بنابراین در فضاهایی که امکانش هست، حتما اجازه دهید کودک پابرهنه راه برود؛ مثلا داخل خانه بهتر است کفش پایش نکنید تا زودتر و بهتر راه رفتن را یاد بگیرد.


● بهترین کفش را انتخاب کنید

 


برای بچه هایی که بتازگی راه رفتن را یاد گرفته اند، کفش های نرمی که کف آن لیز و لغزنده نباشد، بهترین انتخاب است. به کمک همین کفش های کوچک، می توانید از پاهای لطیف کودک در برابر سرما و گرما محافظت کنید. البته این را هم باید در نظر داشته باشید که کفش کودک، باید فضای کافی داشته باشد تا انگشتان پا داخل آن براحتی قرار بگیرد؛ بنابراین هیچ وقت کفش های تنگ و کوچک برایش انتخاب نکنید. در پنج تا شش سال اول زندگی کودک، کفش ها باید با دقت انتخاب شود؛ در واقع بهتر است کودک یک جفت کفش خوب و عالی داشته باشد تا دو جفت کفش نامناسب!


هنگام خرید کفش هم حتما به این نکات توجه کنید:

 


-اندازه کفش خیلی مهم است به همین دلیل خوب است کودک را برای خرید به فروشگاهی ببرید که فروشنده تجربه کافی در این زمینه داشته باشد؛ چراکه ممکن است پاهای کودک در اثر پوشیدن کفش نامناسب به شدت آسیب ببیند.


-کفش باید نرم و قابل انعطاف باشد. البته قسمت پشت کفش و مکانی که پاشنه پا در آنجا قرار می گیرد باید استحکام کافی داشته باشد و بخوبی از پاها محافظت کند.

 

-کفش های گران قیمت همیشه بهترین نیست؛ بنابراین هیچ وقت با خریدن کفش های مارک دار، خودتان را به دردسر نیندازید. تنها کافی است کفش مناسبی برای کودک انتخاب و به خوبی از آن استفاده کنید.

 


● کفش های خواهر و برادرهای بزرگ تر!

 


پای بچه ها زود بزرگ می شود و اندازه آن دائم تغییر می کند، بنابراین طبیعی است که گاهی خانواده ها ترجیح بدهند از کفش بچه های بزرگ تر برای کوچک ترها استفاده کنند، اما آیا این کار درست است و مشکلی برای بچه ها ایجاد نمی کند؟


متخصصان می گویند خیلی خوب است که همیشه از کفش های جدید استفاده کنید ولی اگر قرار است کفشی برای دومین بار هم مورد استفاده قرار گیرد، باید همه موارد را در نظر بگیرید.اولین نکته این است که ظاهر کفش نباید در اثر زیاد پوشیدن نفر اول، خیلی تغییر کرده باشد. علاوه براین باید کفش را به دقت بررسی کنید تا اگر مشکل خاصی در آن وجود دارد، قبل از پوشیدن برطرف شود؛ چراکه پوشیدن یک کفش نامناسب می تواند بسیار دردسرساز شود.

 

 

 

   منبع: cyh.com

 

 

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه